Kaş Ekimi

HEMEN FİYAT ALIN!

Doğal Sonuçlar için; Hemen Formu Doldurun, İndirimlerden Faydalanın…

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Kaş Ekimi

kas ekimi Kaş EkimiSaç dökülmesi daha popüler olsa da, bazı kişiler için dökülmüş veya seyrek kaşlar büyük bir problem olabilir. Seyrek kaşlar; genetik, yaşlanma, yara veya aşırı yolma gibi bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Bu durum sizin için de geçerliyse kaş ekimi sizin için doğru seçenek olabilir!

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi; seyrelmiş, incelmiş veya hasar görmüş kaşları restore etmek ve size daha doğal bir görünüm kazandırmak için uygulanan bir tedavi uygulamasıdır. Her bir kıl kökünün tek tek ekildiği kaş ekimi; dikiş veya büyük kesikler gerektirmeyen hassas, mikro cerrahi bir prosedürdür. Sağlıklı saç köklerinin kaşlara transfer edildiği bu uygulama, kaşları seyrelmiş veya daha önce pudralama, microblading gibi uygulamalar yaptırmış ve memnun kalmamış kişiler için yeni ve doğal bir görünüm yaratır.

Bu tekniğin bir diğer önemli kısmı da, sadece tek tek kıl köklerinin kullanılabilmesidir. Saç derisi doğal olarak 1 ila 4 saç foliküler ünitesinden oluştuğundan, bu bölgeden alınan saçlar özel bir mikroskop kullanılarak 1 saç greftlerine bölünmelidir. Yani, Kaş Ekimi, tam olarak foliküler ünite transferi değil, daha çok ultra rafine bir mikro aşılama şeklidir.

Kaş bölgesindeki cilt yüzeyine çok ince açılarla oluşturulmuş alıcı bölgelere yerleştirilen tek saç mikrogreftleri, ciddi bir uzmanlık, beceri ve deneyim gerektirir. Ayrıca, hastanın saçları dalgalı veya kıvırcık olduğunda, saç gövdesinin kıvrımı kaşın doğal kıvrımını takip edecek şekilde saçı döndürmek özellikle önemlidir.

Aşağıdaki durumlarda kaş ekimi için iyi bir aday olabilirsiniz:

  • Genetik veya yaşlanmaya bağlı kaş kıllarında dökülme
  • Kaş bölgesinde yara izi
  • Aşırı kaş yolma
  • Kaş bölgesinde yanıklar

Microblading, kaş ekimine alternatif olarak bazı kişiler için uygun olabilir. Microblading, elle çizilen ve pigmentle doldurulan ve onlara tek tek kılların görünümünü veren küçük çizgileri içeren kozmetik bir prosedürdür.

Kaş Ekimi ile karşılaştırıldığında; microblading seyrek kaşlar için geçici bir çözüm sağlar. Ve işlemin ortalama yılda 1 kez yenilenmesi gerekir. Ayrıca, gerçek kıl köklerini kullanmadığından sonuçlar kaş ekimi kadar doğal görünmeyecektir.

Prosedürden hemen sonra, kaş çevresinde hafif bir şişlik ve kızarıklık görülebilir ve normaldir. Birkaç gün sonra, prosedürden kaynaklı belirgin bir belirti kalmaz. Ekilen kıl kökleri, işlemden hemen sonra doğal ve uzun görünen kaşlara sahip olmanızı sağlar. En önemli avantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Yeni, güvenilir ve etkili bir yöntemdir
  • Ortalama 2-3 saat içinde kaşlarda yepyeni bir görünüm sağlar
  • Kısa iyileşme süresi ile ağrısız bir prosedürdür
  • Doğal görünümlü kaşlar sağlar
  • Sonuçlar kalıcıdır

Kaş ekimi, kaşlarının görünümünü iyileştirmek isteyen erkekler için de ideal bir tekniktir. Yaşla birlikte, kaşlar saç dökülmesine benzer şekilde kalınlığını ve şeklini kaybeder. Bu nedenle, kaş ekimi, kaşların mevcut görünümünü iyileştirmek ve eksiklikleri gidermek için en ideal yöntemdir. Kaş ekimi ile elde edilen sonuçların, doğal kaş görünümünden hiçbir farkı yoktur.

Erkeklerde kaş ekimi için genellikle daha fazla kıl kökü gerekir. İşlem, lokal anestezi altında yapılır. Ayrıca, erkeklerde sakal ekimi ve saç ekimi gibi diğer tedaviler ile birleştirilerek de uygulanabilir.

Deneyimli ve uzman kadrosu ile Neslim Güngen Klinik, her hastaya bireysel olarak yaklaşarak, tekniği yine bireysel olarak uyarlar ve tam olarak kişinin görmek istediği sonuçları elde etmesini sağlar. Kaş ekimi hakkında daha detaylı bilgi için 0532 061 29 22’yi arayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023

HEMEN FİYAT ALIN!

1 Step 1

Bilgi almak istediğiniz hizmetlerimiz için formu doldurun, detaylar hakkında sizi arayalım.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right