Saç Ekimi

HEMEN FİYAT ALIN!

Sağlık Danışmanlarımız Sizleri Bekliyor… Hemen Formu Doldurun, İndirimlerden Faydalanın…

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Neslim Güngen Polikliniği Saç Ekimi

Saç, bir kişinin nasıl göründüğünü doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Gür ve parlak saçlar çok daha çekici görünebilirken, cansız saçlar görünümünüzü ve sosyal hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca modern yaşam alışkanlıkları ve çevresel kirleticiler sadece genel vücut sağlığını değil, saç sağlığını ve kalitesini de olumsuz etkiler.

Saç dökülmesi hem erkekleri hem de kadınları etkileyebilen bir durumdur. Koşullara ek olarak; stres, besin eksikliği, genetik, ilaçlar ve hormonal değişiklikler de saç dökülmesine katkıda bulunabilir.

Kontrol edemediğiniz bir saç dökülmesi sorununuz mu var? Merak etme! Bilim dünyası, saç dökülmesi başta olmak üzere birçok dermatolojik soruna çözüm bulmuştur. İnternette biraz araştırma yaparsanız, saç dökülmesini önlemeyi vaat eden çeşitli saç bakım ürünleriyle karşılaşabilirsiniz.

Ancak saç ekimleri uygulamaları saç dökülmesinin tedavisi için en etkili yöntem olarak gösteriliyor!

sonrasi Saç Ekimioncesi Saç Ekimi

4-6 Saat

Operasyon zamanı

Local

Anestezi Tipi

Kalıcı

Sonuçlar

8-9 Ay

İyileşme süresi

6.000'e kadar

Tek seansta maksimum greftler
Anthony MahoneyAnthony Mahoney
00:05 28 Feb 23
I started from scratch with Neslim Gungen center. I can say that there wasn't a single hair on my head when I first came, and now it looks pretty full. It's great.
Michael MillerMichael Miller
00:02 28 Feb 23
Neslim Gungen does an amazing job for hair transplantation, a prestigious center located in Küçükçekmece. They do a great job in hair transplantation.
James WolfeJames Wolfe
23:44 27 Feb 23
I gt a hair transplant using the FUE technique and I wondered why I didn't come earlier. They're really good at this clinic.
Emre GulsenEmre Gulsen
13:58 20 Feb 23
They booked my hotel and I have found the driver waiting for me in the airport and took me to the hotel then in the morning to the clinic. Their service is amazing and I definitely recommend
Nesibe KahveciNesibe Kahveci
12:33 20 Feb 23
The package also included accommodation and transportation throughout your stay. They are friendly and always present to answer any questions or concerns you may have.
js_loader
6a01b7c891a728970b0282e113f81b200b-500wi-removebg-preview
0
+
Erkek Saç Ekimi
0
+
Kadın Saç Ekimi
0
+
Ülkeler

Yenilikçi Teknolojiler İle Her Zaman Hayalini Kurduğunuz Görünümü Size Vermek İçin Çalışıyoruz.

Özel Neslim Güngen Polikliniği, 2022 yılında İstanbul’da hastalara saç ekimi, ağız ve diş sağlığı, yüz ve vücut estetiği hizmetleri sağlamak için kurulmuştur.

Amacımız, tüm hastaların bireysel beklenti ve ihtiyaçlarına göre en tutarlı ve tatmin edici sonuçları sağlamaktır.

HEMEN FİYAT ALIN!

1 Step 1

Bilgi almak istediğiniz hizmetlerimiz için formu doldurun, detaylar hakkında sizi arayalım.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

adult male having balding problems 23 2149152795 Saç EkimiAcomia’nın en yaygın göstergesi erkek tipi saç dökülmesidir. Acomia; Hormonal problemler vücutta ateş, besin eksikliği gibi çeşitli sistemik rahatsızlıkların nedeni olarak ortaya çıkar.

Ayrıca özellikle kemoterapi, saçkıran, geçirilmiş ameliyatlar, büyük bir hastalık, depresyon, önemli yaşam olayları, hızlı kilo kaybı, hamilelik, psikolojik stres, travma ve yaralanmalar, saç yolma alışkanlıkları, radyasyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçları kullanabilirsiniz. ve yanıklara maruz kalma da acomia nedenleri arasındadır.

Kadınlarda aşırı miktarda androjen hormonu olduğunda; Erkeklerde saçın daha yoğun olduğu bölgelerde akomi oluşabileceği gibi bu bölgelerde de akomi oluşabilir.

Androjen fazlalığı, kadınlarda PCOS’un bir nedenidir. PKOS hastalarında vücutta ve yüzde normalden daha fazla saç dökülmesi görülebileceği gibi saçlı deride akomi, göğüslerde küçülme, adet düzensizliği gibi belirtiler de görülebilir.

Saç dökülmesini tedavi etmek için kozmetik bir çözüm bulunmamakla birlikte, hasarlı saçları onarabilecek bazı alternatifler vardır. Saç ekimi tedavisi kadın ve erkeklerde saç dökülmesi yaşayanlara yardımcı olabilir.

Saç dökülmesi için; Besin takviyeleri, kafa derisi masajı, bitkisel tedaviler, saç losyonları gibi evde reçeteler vardır, ancak kullanımlarının sonuçlarına dair bilimsel bir kanıt yoktur. Saç dökülmesini nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız bir uzmandan destek alın…

mature man going through follicular unit extraction process 23 2149106300 Saç EkimiSaç Ekimi Adayları

Kellik ve seyrek saç sorunu olanlar
Kısa sürede hızlı saç dökülmesi yaşayanlar
Kozmetik çözümlerden sonuç alamayanlar
İlaca bağlı olmayan saç dökülmesi sorunu olmayanlar
Genel sağlığı iyi olan insanlar
Saç ekiminin artılarını ve eksilerini değerlendiren kişiler
Gerçekçi beklentileri olan insanlar
Unutmayın ki saç ekimi işleminin sonuçlarını bir gecede görmeyeceksiniz. Uygulamanın maksimum sonuçlarını görmek bazen aylar alabilir.

Saç Ekimi Başarı Oranı
Saç ekimi başarı oranı uygulamayı yapan doktorun tecrübesi, hastanın saç yapısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. FUE tekniği için belirtilen başarı oranı %95 civarındadır.

FUE işlemi uzman eller tarafından yapıldığında %100’e yakın bir başarı oranı vaat etmektedir. Unutulmamalıdır ki bu başarı oranı deneyimli ve yetenekli bir uzmana bağlıdır.

FUE ve FUT teknikleri, saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkekler için etkili tedavi seçenekleridir.

Ancak sizin için hangisinin daha doğru olduğuna doktorunuz karar verecektir. İlk muayene sırasında; Nasıl bir sonuç elde etmek istediğinize bağlı olarak, ihtiyacınız olan folikül sayısı ve son görünümünüz hakkında doktorunuzla konuşmalısınız.

FUE tekniğinin en önemli avantajlarından biri doğal görünümlü sonuçlar vermesidir.

Belirgin bir iz bırakmadan gerçekleştirilen bu yöntem, tedavi sırasında ve sonrasında ağrı olmaması nedeniyle de tercih edilmektedir.
Lokal anestezi altında yapılır.
Ağrı ve ağrı minimaldir.
Tedavi sonrası iyileşme süresi hızlıdır ve aynı gün taburcu edilebilir.
İşlemden birkaç gün sonra hastalar günlük hayatlarına dönebilirler.
Saç Ekiminde Gerçekçi Beklentilere Sahip Olmak Çok Önemli!
Sağlık alanındaki gelişmelerle birlikte saç ekimi uygulamaları artık çok daha yüksek başarı oranları ile sonuçlanmaktadır. Ancak “başarılı” bir sonucun ne olduğunu anlamak, tedaviyle ilgili hedeflerinizi ve beklentilerinizi belirleyebilir. Bu nedenle tedavi öncesi doktorunuzla detaylı bir görüşme yapmanız gerekmektedir.

 

factors affect hair transplantation success Saç Ekimi

Saç ekiminde belirli faktörlere bakılarak farklı teknikler seçilir. FUE tekniği, belirgin bir iz bırakmadan en çok tercih edilen saç ekimi tekniğidir. %100’e yakın başarı oranı ile de tercih edilmektedir. Ancak FUT ve DHI gibi diğer tekniklerde başarı oranı %95 civarındadır. Peki, saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler nelerdir?

– Hastanın saç tipi

Kalın saçlara veya kıvırcık saçlara sahip olmak, daha az greft ile daha başarılı sonuçlar elde edebilir. Ancak saçlarınız seyrek de olsa başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yine de saç tipi başarı oranlarında belirleyici bir faktördür.

– Klinik ve doktor kalitesi

Saç ekiminde başarıyı belirleyen en önemli faktörlerden biri seçtiğiniz saç ekim kliniğinin ve tedaviyi yapacak doktorun bilgi, deneyim ve tecrübesidir. Bu alandaki teknolojik gelişmeler oldukça başarılı olsa da tedavinin halen alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Saç ekimi fiyatları politikasına göre klinik ve doktor seçimi başarı oranını riske atmanın yanı sıra saç köklerinize zarar verme riskini de artırır. Uzman doktor seçimi de tedavinin kalıcılığını olumlu yönde etkiler.

Saç ekiminde sonuçları etkileyen faktörlerden biri de tedavi sonrası nasıl ilerlediğinizdir. Tedaviyi destekleyebilecek bakım uygulamalarını tercih etmek de önemlidir.

Örneğin Trombositten Zengin Plazma Tedavisi; hastanın kendi kanıyla yapılan ve belirli uyarıcılar kullanılarak hastanın saç derisine enjekte edilmesini içeren bir tedavidir.

Tedavi düşünen biri için en büyük engellerden biri saç ekiminin maliyetidir. Ancak tedavi için ne kadar bütçe ayırmanız gerekiyor; Yaşadığınız il, seçeceğiniz klinik ve doktor, tedavinin neyi kapsadığına ve hangi tekniğin tercih edildiğine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Ayrıca saç ekimi estetik cerrahi sayıldığı için sigorta kapsamında değildir.

Robotik saç ekimi yönteminde saç kökleri, saç ekim robotu tarafından toplanır. Saç ekim robotu ile kanallar açıldıktan sonra toplanan kökler manuel olarak ekilir.

Robot sayesinde yanlış kanalların açılmasının önüne geçmek mümkün. Özellikle saçla çevrili bazı bölgelere saç ekimi yapıldığında ve amaç saç yoğunluğunu artırmak olduğunda robot aynı zamanda mevcut saçların zarar görmemesine de yardımcı olur. Saç ekiminde yeni saçların alınmasının yanı sıra sağlıklı saçların korunması da oldukça önemlidir.

Safir FUE Saç Ekimi
Saç ekiminde safir uç ile gerçekleştirilen FUE teknolojisinde, lokal anestezi altında mikro motor ile saç köklerine göre değiştirilmek üzere mikro uçlar kullanılarak donör bölgeden saç kökleri tek tek alınır. Toplanan kökler açılan kanallara yerleştirilir.

Safir doğal bir element olduğu için cilde daha az zarar verir ancak iyileşme hızı çok daha hızlıdır, ağrı daha azdır. Safir saç ekiminde enfeksiyon riski çok daha düşüktür. Safir tekniği sayesinde saç ekimi daha doğal hale gelir.

Diğer kanal açma yöntemlerinde yarık yöntemi kullanılırken safir tekniğinde doğal metal ve değerli taşlar yani düz ve metal kullanılır.

DHI Saç Ekimi
DHI yöntemi, FUE yönteminin bir varyasyonu olan saç ekim yöntemidir. Saç kökleri mikro motor veya manuel yöntemle donör bölgeden alındıktan sonra DHI yöntemi ile ekim için bekleme alanına transfer edilir.

DHI saç ekim yöntemi işlemleri, ekim yapılacak bölgede saç kesimi gerekmediği için kadınlar için de idealdir. DHI saç ekilmesi işlemi sırasında saçlar kısaltılmasa da ekim yapılan bölgenin etrafındaki saçlar zarar görmez.

Greftlerin toplandıktan sonra dışarıda tutulmasına gerek yoktur. Beklemeye bağlı kıl kökü ölümü riskini önler. Ayrıca saç köklerinin daha sık ekilmesine olanak sağladığı için doğal bir görünüm elde edersiniz.

Ameliyattan kaynaklanan hasar minimal olduğu için iyileşme süreci çok hızlıdır. Kanal açma ve kök yerleştirme aynı anda yapılabildiği için ekim aşaması daha kısadır. İşlem herhangi bir iz veya ekim izine neden olmaz. Ön saç çizgisinde harika bir simetri sağlar. Her bir saç telinin açısı ve yönü doğru bir şekilde belirlenebilir.

Normal FUE Saç Ekimi
Fue saç ekimi yönteminde mikro motor kullanılarak toplanan ve ayrılan saç kökleri manuel olarak açılan kanallara ekilir.

FUE tekniği, saç ekimine uygun adaylar için en gelişmiş ve son zamanlarda kullanılan tekniktir; Burada işlem, saçların yanlardan ve arkadan yani başınızın dökülmeye maruz kalmayan bölgelerinden alınmasıyla gerçekleşir.

Oradaki saçın canlılığını beslediği için %90-95 saç greft başarısına sahiptir. FUE’nin hassas bir şekilde toplanması, sonuçlar sırasında travma veya saç köklerinin kesilmesini en aza indirir.

Saç ekimi tedavisinin amacı, bölgesel olarak dökülen veya hiç çıkmayan bölgelerde saç uzamasını desteklemektir. Yaşlanmayla birlikte saç dökülmesi normal olmakla birlikte bazen hastalık ya da stres gibi nedenlere bağlı olarak da oluşabilmektedir. Sağlık açısından risk oluşturmasa da hem erkekler hem de kadınlar için estetik açıdan rahatsız edici olabilir.

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, işlemin vaat edilen sonuçlarını iyi anladığınızdan emin olun ve beklentilerinizi gerçekçi tutun. Bu, hayal kırıklığına uğramanızı önleyecektir. Deneyimli uzmanlar ve en son tekniklerin yanı sıra, hastaların kişisel beklentilerine göre planlar geliştirmek ve doğru stratejileri uygulamak için zaman ayırmak da önemlidir.

FUT tedavisi; donör bölgeden bir saç derisi parçasının alınıp dikişlerle alınması ve donör derinin saç çıkması istenen bölgeye yerleştirilmesi işlemidir. FUE tekniğinde, donör alandaki saç kökünü çıkarmak için bir zımba kullanılır. Bu teknik saçlı deride belli belirsiz izlere neden olsa da dikiş gerektirmemesi ve daha kolay olması nedeniyle daha sık tercih edilmektedir.

Hem FUE hem de FUT etkili ve başarılı saç ekimi tedavileridir. FUE tekniğini uygulamak daha uzun sürer ancak uzman ellerde çok daha etkili ve doğal sonuçlar alınabilir. Her iki yöntem de lokal anestezi altında yapılır ve hastalar aynı gün taburcu edilebilir.

Saç ekimini hastanın kendi canlı saçlarını alıp kel alanlara ekilmesi işlemi olarak görülür. Ekilen bu yeni saçlar ortalama 4-5 ay gibi bir sürede uzar ve tam boyuta ulaşması 1,5-2 yıl sürer. Saçlarınız dökülüyorsa saç ekimi etkili bir seçenek olabilir.

Yetenekli ve uzman eller tarafından yapıldığında saçlarınız eskisi kadar hacimli ve dolgun olabilir. Ancak mucizevi bir çözüm değildir ve beklentileri gerçekçi tutmak önemlidir.

Saç ekimi; uzman, deneyimli ve yetenekli bir doktor tarafından yapıldığında %95-100 arasında değişen başarı oranlarına sahiptir. Ancak işlem sonrası sonuçları iyileştirmek için Trombositten Zengin Plazma Tedavisi gibi ek tedavilerle desteklenmesinde fayda vardır.

Saç ekimi sonrası transfer edilen greftlerin yerleştirme süresi ortalama 7-10 gün sürer. Bu nedenle tedaviden sonraki ilk hafta oldukça önemlidir. Bu süreçte; sıcaklık veya oksijen eksikliği gibi bazı faktörler greftlerin tutulmasını olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle doktorunuzun tavsiyelerine tam olarak uymanız gerekir. Ayrıca tedaviden sonra greftlerin yenisinin yerine geçmesi için ortalama 14 gün gerekir.

Saç dökülmesi probleminiz varsa saçlarınızda bölgesel incelme gözlemleyebilirsiniz. Bu, zaman geçtikçe geri yüklemek istediğiniz bir görünüme neden olabilir.

Seyrek saç durumunda, saç ekim işlemi ideal bir seçenektir. Seyreltmenin kalıcı olduğu durumlarda, saçın seyrek olduğu bölgelerde doğal ve gerçekçi bir sonuç sağlanacaktır.

Saç ekimi adayı tedavi sırasında aşırı kanama riskini artırabilecek bir ilaç kullanıyorsa veya saç uzamasını olumsuz etkileyebilecek bir hastalığı varsa uygun aday olmayabilir. Ayrıca yaşınız da saç ekimi için uygun aday olup olmadığınızı belirleyebilir.

Tam kellik durumunda ise saç ekimi yapılamaz. Saç ekimi rejeneratif bir tedavi olduğundan hastanın kendi saçına ihtiyaç vardır. Başarı oranları çok yüksek olsa da mucizenin olmadığı unutulmamalıdır.

Bu nedenle tamamen kel kişilerde donör olarak kullanılabilecek saç bölgesi kalmayacaktır.

Saçlarınızın seyrek olduğu bölgelere yeni saç ekiminden sonra cildinizin iyileşmesi biraz zaman alır. Aslında, tedaviden sonraki ilk birkaç ay içinde bazı saç dökülme problemleriniz olması normal kabul edilir. İyileşme sürecinin tamamlanması 1 yılı bulabilir.

Bu işlem bittiğinde ekilen saçlar dökülen bölgelerde saçların çıkmasına imkan verir. Ancak saç derinizdeki diğer doğal saçlar gibi ekilen saçların da belli bir ömrü vardır. Ve bir noktada, eskisi kadar saç üretmeyebilir.

Hastalar bazen tedaviden sonra saç dökülmesi sorunu yaşayabilirler. Ancak bu saç dökülmesi genellikle geçicidir ve nadiren kalıcıdır. Tedavi sonrası saç dökülmesi genellikle stresten kaynaklanır. Saç derinize travma, strese neden olabilir ve saç dökülmesine neden olabilir.

Saç dökülmesinin artık belirgin ve rahatsız edici olduğu durumlarda saç ekimi en başarılı seçim olabilir. Bazen tedavinin etkinliğini arttırmak için Trombositten Zengin Plazma Tedavisi; gibi yardımcı uygulamalar kullanılabilir.

Saç dökülmesinin erken evrelerindeyseniz, hedeflerinize uygun bir tedavi planlaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik olarak saç ekim işlemi için belirlenmiş bir yaş yoktur. Örneğin çocukluk çağında tıbbi bir duruma bağlı olarak saç dökülmesi meydana geldiğinde uzman onayı ile saç ekimi yapılabilir.

Saç ekim işlemleri plastik cerrahiye giren bir işlemdir ve estetik uygulamalarda yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Ancak bu yaş grubu saç ekim uygulaması için oldukça erken endikedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023